Blog o biznesie, strategii i transformacji cyfrowej

Czemu Batman nie sika. Ale też o hejcie i wzruszających fokach – Janina Daily

Zastanawialiście się kiedyś nad tym dlaczego Batman w żadnym filmie nie sika? Moja dzisiejsza rozmówczyni się nad tym zastanawiała. I to całkiem na poważnie.

Słuchaj podcast - Karol Zielinski. The Show.

Janina Daily, bo z nią to właśnie miałem tę ogromną przyjemność porozmawiać, jest osobą, którą nie sposób opisać w prosty sposób. A już na pewno ciężko by mi było ją opisać jakimiś standardowymi zwrotami. Powiedziałbym, że jest blogerką. Albo wykładowcą akademickim. Ale na to jest po prostu zbyt nietuzinkowa, zbyt oryginalna… zbyt abstrakcyjna.

Pozwolę więc sobie posłużyć się jej własnymi słowami:

Jestem jak Bronisław Malinowski, tylko ładniejsza. Czaję się na rzeczywistość jak wąż w pomidorach, a następnie opisuję ją znienacka. Najwięcej czasu w życiu zajmuje mi czułe pielęgnowanie grządek sarkazmu i rabatek ironii, a także unikanie sportu, bo ja uważam, że człowiek powinien biegać tylko wtedy, kiedy ktoś go goni.

Ja ze swojej strony dodam, że Janina jest gospodarzem bloga, którego sama nazywa Najmilszą stroną internetu oraz jedynym człowiekiem, którego mam na Facebooku, a który jak opublikuje tam tekst o długości ponad 3-4 zdań, to go przeczytam do końca. Bo wiem, że jak Janina coś tam wrzuci, to będzie to dobre. Naprawdę dobre.


Janina opowiada w tym odcinku o wielu rzeczach. Rozmawiamy na takie tematy jak chociażby:

Jest dużo i jest ciekawie

Dodatkowo też parę miejsc, do których warto zajrzeć:

No dobra, zacytuję jeszcze jeden kawałek z sekcji O mnie z bloga Janiny. No nic nie poradzę, że tak mi się podoba…

W życiu Janina popełniła wiele błędów. Jednym z nich było wsadzenie kiedyś jajka do mikrofalówki, drugim – wybrany przez Janinę kierunek studiów, którego celem było zapoznanie studentów z wiedzą tak przestarzałą, nieadekwatną i zbędną, że nic tylko się upić. Studia Janiny to nie były wakacje na mazurach. Był to trwający pięć lat melanż ostateczny, moralna degrengolada, alkoholowa chłosta, która skończyła się dla wszystkich jej uczestników tytułem magistra. Życie na studiach zdarzyło się już kilka dobrych lat temu, ale Janina wciąż myśli o tych czasach z rozrzewnieniem. Odwrotnie niż jej wątroba.

Nie przedłużając jednak więcej, zapraszam serdecznie do wysłuchania rozmowy!

Zasubskrybuj podcast w Apple Podcasts (tutaj masz też wersję na Androida, podcast na Stitcherze oraz RSS) i wysłuchaj nie tylko tego odcinka, ale też i wszystkich innych. Nie zawiedziesz się. Serio.

Słuchaj podcast - Karol Zielinski. The Show.


Jeśli podoba Ci się podcast, to będę Ci naprawdę ogromnie wdzięczny, jeśli poświęcisz chwilę i zostawisz swoją ocenę oraz krótką recenzję w Apple Podcasts (lub w dowolnym innym katalogu podcastów, z którego korzystasz). Twój głos sprawi, że mój podcast trafi do znacznie większego grona słuchaczy. Będę Ci za to bardzo, ale to bardzo wdzięczny.

>> Oceń podcast Karol Zielinski. The Show <<


A jeśli z jakiegoś powodu tego odcinka podcastu wysłuchać nie możesz – tutaj jest też ten odcinek na SoundCloud.

A tu możesz po prostu wcisnąć play i wysłuchać całości rozmowy:


Zobacz wszystkie odcinki podcastu.

Oraz zapisz się do newslettera.Subskrybuj:

%d bloggers like this: