Blog o biznesie, strategii i transformacji cyfrowej

Psycholog i lekarz: idealny tandem dla chorego – Anna Charko

Każdy chory powinien dodatkowo porozmawiać z psychologiem? Gdyby się nad tym głębiej zastanowić, to twierdzenie wydaję się być całkiem uzasadnione.

Słuchaj podcast - Karol Zielinski. The Show.

Anna Charko dodatkowo zaś to potwierdza. Na co dzień zajmuje się tematyką z pogranicza medycyny i psychologii. Konkretnie: w kontekście ludzi, sfery mentalnej, tego jak osoby chore radzą sobie z chorobą.

I niesamowicie ciekawie opowiada o tym wszystkim. Ma też bardzo interesujące spostrzeżenia, którymi dziś się z nami dzieli.


Anna Charko tak o sobie mówi:

Jestem kimś, kogo nie można powstrzymać w zadawaniu pytań: innym i sobie samej. Stały stan umysłu: pożądanie nowej wiedzy. Formalne wykształcenie: antropologia kultury, psychologia kliniczna, dietetyka.

Od 2013 roku pracuje w Centrum Nauki Kopernik, współtworzy medyczne hakatony (m.in. poświęcone Quantified self i Obywatele w medycynie) oraz inkubatory pomysłów (Uzdrowisko Warszawa). Inicjowała pierwszy w Polsce stand-up naukowy w Klubie Komediowym, tworzyła program Rzecznicy Nauki, rozwijała nietypowe formaty spotkań naukowców z publicznością (Kawiarnia Naukowa), robiła rozmowy o medycynie dla obywatelskiego radia Medium Publiczne.

Człowiek-orkiestra.

Jednocześnie zaś osoba, z którą niesamowicie miło mi było się spotkać i porozmawiać.


W rozmowie poruszamy takie tematy jak chociażby:

Dużo tego, prawda?

Dodatkowo parę ważnych linków:

Interesują mnie ludzie w zderzeniu z medycyną. Chorzy na istniejące i “nieistniejące” choroby, pacjenci DIY, lekarze, naukowcy, szarlatani, psycholodzy, aktywiści, politycy, standuperzy. Interesuje mnie medycyna jako obszar zarządzania strachem.

Jeśli tylko chciałbyś lub chciała na któryś z tych tematów porozmawiać – skontaktuj się z Anią.

Nie przedłużając jednak więcej, zapraszam serdecznie!

Zasubskrybuj podcast w Apple Podcasts (tutaj masz też wersję na Androida, podcast na Stitcherze oraz RSS) i wysłuchaj nie tylko tego odcinka, ale też i wszystkich innych. Na pewno się nie zawiedziesz.

Słuchaj podcast - Karol Zielinski. The Show.


Jeśli podoba Ci się podcast, to będę Ci naprawdę ogromnie wdzięczny, jeśli poświęcisz chwilę i zostawisz swoją ocenę oraz krótką recenzję w Apple Podcasts (lub w dowolnym innym katalogu podcastów, z którego korzystasz). Twój głos sprawi, że mój podcast trafi do znacznie większego grona słuchaczy. Będę Ci za to bardzo, ale to bardzo wdzięczny.

>> Oceń podcast Karol Zielinski. The Show <<


A jeśli z jakiegoś powodu tego odcinka podcastu wysłuchać nie możesz – tutaj jest też ten odcinek na SoundCloud.

A tu możesz po prostu wcisnąć play i wysłuchać całości rozmowy:


Zobacz wszystkie odcinki podcastu.

Oraz zapisz się do newslettera.Subskrybuj:

%d bloggers like this: