Blog o biznesie, strategii i transformacji cyfrowej

Tu byłem, Tony Halik. Czyli jak pisze się książkę o legendzie – Mirosław Wlekły

Każdy z nas pamięta go z dzieciństwa (lub choćby coś o nim słyszał, gdy był młodszy). Tony Halik, legendarny polski podróżnik i dziennikarz telewizyjny.

Słuchaj w iTunes

Pierwszy opis Tony’ego na jaki się natknąłem gdy przygotowywałem się do tej rozmowy był następujący:

Był najczęściej zestrzelanym pilotem II Wojny Światowej, francuskim partyzantem, autorem pierwszego wywiadu z Fidelem Castro, laureatem Pulitzera, prywatnym pilotem Juana Perona i odkrywcą zaginionej stolicy Majów. Albo nie był żadnym z nich. Z całą pewnością wybierał się jednak na Księżyc.

Brzmi intrygująco.


Tu byłem, Tony Halik - Mirosław Wlekły

Mirosław Wlekły – świetny polski reporter – opowie nam dzisiaj jak wyglądało pisanie książki biograficznej o takiej postaci.

Mirosław Wlekły (ur. 1978 r.) – reporter „Dużego Formatu”, absolwent Polskiej Szkoły Reportażu. Jego reportaże ukazywały się w zbiorach: Grzech jest kobietą (2013) i NieObcy (2015), współautor reportażu i spektaklu teatralnego Swarka (Teatr Polski w Bydgoszczy 2015), nominowany do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej i Nagrody im. Beaty Pawlak.

W rozmowie poruszamy takie tematy jak chociażby:

Dodatkowo parę ważnych linków:

Niesamowicie się cieszę z tego wywiadu. Tony Halik to było imię i nazwisko, które towarzyszyło mi przez dużą część życia. To był chyba jedyny podróżnik, którego byłbym w stanie wymienić w latach mojej młodości. I to mimo, że niewiele o nim tak naprawdę wiedziałem. Naprawdę niewiele.

Nie przedłużając jednak więcej, zapraszam serdecznie!

Zasubskrybuj podcast na iTunes (tutaj masz też wersję na Androida, podcast na Stitcherze oraz RSS) i wysłuchaj nie tylko tego odcinka, ale też i wszystkich innych. Na pewno się nie zawiedziesz.

Słuchaj w iTunes


Jeśli podoba Ci się podcast, to będę Ci naprawdę ogromnie wdzięczny, jeśli poświęcisz chwilę i zostawisz swoją ocenę oraz krótką recenzję w iTunes (lub w dowolnym innym katalogu podcastów, z którego korzystasz). Twój głos sprawi, że mój podcast trafi do znacznie większego grona słuchaczy. Będę Ci za to bardzo, ale to bardzo wdzięczny.

>> Oceń podcast Karol Zielinski. The Show <<


A jeśli z jakiegoś powodu tego odcinka podcastu wysłuchać nie możesz – tutaj jest też ten odcinek na SoundCloud.

A tu możesz po prostu wcisnąć play i wysłuchać całości rozmowy:


Zobacz wszystkie odcinki podcastu.

Oraz zapisz się do newslettera.Subskrybuj:

%d bloggers like this: