Blog o biznesie, strategii i transformacji cyfrowej

Maszyna z kompasem moralnym. Sztuczna inteligencja i nieśmiertelność – Aleksandra Przegalińska

Niesamowity gość = niesamowita rozmowa. Dr Aleksandra Przegalińska opowiada o tym, co nas czeka w przyszłości. Sztuczna inteligencja, boty, egzoszkielety, czytanie w myślach, osobliwość technologiczna… a nawet nieśmiertelność. Tak, to wszystko może dać nam – już niedługo -nowoczesna technologia.

Słuchaj w iTunes

Nasz dzisiejszy gość jest kobietą z niesamowitą wiedzą i niezwykle ciekawymi spostrzeżeniami.

Cytując za wikipedią:

Aleksandra Przegalińska-Skierkowska (ur. 1982 r.) – polska filozofka, badaczka rozwoju nowych technologii, zwłaszcza technologii zielonej i zrównoważonej, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych. Doktoryzowała się w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego w roku 2014 rozprawą pod tytułem Fenomenologia istot wirtualnych. Obecnie adiunkt w Center for Research on Organizations and Workplaces w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Visiting scholar w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, w MIT Center for Collective Intelligence.

Rozmawiamy dziś m.in. na takie tematy jak:

Niezła lista tematów, prawda? :)

Dodatkowo parę ważnych linków:

Niesamowicie mi się podoba ta rozmowa. Cała masa niezwykle ciekawych informacji i ciekawostek. I prawda jest taka, że było mi mało. Ciągle mało. Muszę jeszcze kiedyś do tematu wrócić.

Aleksandra Przegalińska niesamowicie ciekawie też o tym wszystkim opowiada.

Nie przedłużając jednak więcej, zapraszam serdecznie!

Zasubskrybuj podcast na iTunes (tutaj masz też wersję na Androida, podcast na Stitcherze oraz RSS) i wysłuchaj nie tylko tego odcinka, ale też i wszystkich innych. Na pewno się nie zawiedziesz.

Słuchaj w iTunes


Jeśli podoba Ci się podcast, to będę Ci naprawdę ogromnie wdzięczny, jeśli poświęcisz chwilę i zostawisz swoją ocenę oraz krótką recenzję w iTunes (lub w dowolnym innym katalogu podcastów, z którego korzystasz). Twój głos sprawi, że mój podcast trafi do znacznie większego grona słuchaczy. Będę Ci za to bardzo, ale to bardzo wdzięczny.

>> Oceń podcast Karol Zielinski. The Show <<

A jeśli z jakiegoś powodu tego odcinka podcastu wysłuchać nie możesz – tutaj jest też ten odcinek na SoundCloud.


Zobacz wszystkie odcinki podcastu.

Oraz zapisz się do newslettera.Subskrybuj:

%d bloggers like this: