Blog o biznesie, strategii i transformacji cyfrowej

To jest już koniec akcji #dladzieciakow

Akcja #dladzieciakow to inicjatywa, którą miałem przyjemność organizować przez ostatnie trzy lata. Miałem, bowiem w tym roku kolejna edycja już się nie odbędzie.

Akcja #dladzieciakow pierwszy raz organizowana była w roku 2014. Pomysł był prosty: znaleźć domy dziecka z różnych części Polski, które chciałyby przyjąć od nas prezenty dla dzieciaków w nich zamieszkujących, po czym zebrać pieniądze, te prezenty zakupić i dostarczyć do wszystkich zainteresowanych.

O całej historii akcji miałem okazję już pisać kilkukrotnie. Choćby tu i tu.

Odzew, reakcje ludzi, chęć pomocy zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. W ciągu tych trzech lat udało nam się zaangażować kilka tysięcy osób i firm, które wspierały akcję. Zebraliśmy łącznie ponad 70 tysięcy złotych. Za zebrane pieniądze kupiliśmy prezenty. Wszystkie te prezenty dostarczyliśmy zaś do obdarowywanych dzieciaków. Wspólnie sprawiliśmy, że u kilkuset dzieciaków z całej Polski pojawił się uśmiech na twarzy.

W tym roku już jednak akcja nie będzie kontynuowana.

A to z uwagi na jedną rzecz.

Czas

Mimo, iż przez wszystkie te trzy lata wspierało mnie wiele wspaniałych osób, prawda jest taka, że za większość rzeczy związanych z organizacją akcji odpowiedzialny byłem ja. Zorganizowanie takiej akcji wymagało ode mnie minimum 4 miesięcy pracy, codziennie, 7 dni w tygodniu. Tworzenie strony, rozmowy z domami dziecka, szukanie i nakłanianie do współpracy potencjalnych chętnych, marketing, media, późniejsze rozliczenia, zakup prezentów, cała logistyka… dużo tego wszystkiego było. I wszystko to wymagało mnóstwa czasu.

Czasu, którego niestety – z uwagi na inne zobowiązania – w tym roku już nie mam.

Stąd też podjąłem tę niełatwą decyzję o zlikwidowaniu fundacji Ene Due (KRS: 0000583077, fundacja została postawiona w stan likwidacji zgodnie z uchwałą z dnia 18.05.2017 r) i zrezygnowaniu z organizowania kolejnej edycji akcji #dladzieciakow.

Dziękuję

Nie sposób byłoby wymienić wszystkich, którzy pomogli mi sprawić, by akcja ta doszła do skutku. Nie sposób byłoby podziękować każdemu z osobna. Pragnę więc wszystkim, każdemu, naprawdę każdemu, kto tylko przyczynił się do tego naszego wspólnego sukcesu powiedzieć: DZIĘKUJE! Jesteście Wielcy. Wielcy przez duże „W”!

Dziękuję w imieniu domów dziecka, w imieniu tych wszystkich dzieciaków, którym pomogliście, w imieniu moim własnym. Wspólnie możemy góry przenosić. Udowadnialiście to na każdym kroku.

Dziękuję i – miejmy nadzieję – do zobaczenia przy kolejnej wspólnej akcji. Bo dobra nigdy za wiele :)Subskrybuj:

%d bloggers like this: