Blog o biznesie, strategii i transformacji cyfrowej

Co to jest obiektyw kitowy?

Od jakiegoś czasu uczę się nagrywania filmów (intensywnie) i fotografii (znacznie mniej intensywnie). I właśnie w tym obszarze… lustrzanek, video, audio ostatnio zdobywam najwięcej wiedzy. Dziś więc: obiektyw kitowy. Co to jest?

Gdy zaczynasz uczyć się robić dobre (czy to) filmy (czy to) zdjęcia lustrzanką, jedną z pierwszych rzeczy, o której słyszysz jest to, jak ważne jest posiadanie odpowiedniego obiektywu.

Zaczynasz więc przeglądać fora, czytać artykuły, oglądać recenzj video. I z czasem dowiadujesz się o istnieniu różnych rodzajów obiektywów. W tym m.in. obiektywów kitowych.

Co to jest obiektyw kitowy?

Z początku myślałem, że chodzi o materiał, z którego obiektyw jest zrobiony lub o jakieś konkretne parametry. Okazało się jednak, że nie.

Obiektyw kitowy to po prostu nic innego jak obiektyw, który jest dołączany w zestawie do aparatu przy zakupie. Można kupić samo body, sam aparat. Można też kupić w zestawie z obiektywem (przeważnie 200-300 złotych droższy). I jeśli kupujemy w zestawie, to ten obiektyw z zestawu jest właśnie nazywany obiektywem kitowym.

Kit, to po angielsku zestaw.

Czy jest gorszy od obiektywów za gruby hajs, które dokupuje się osobno? Na pewno. Ale jest też stosunkowo uniwersalny i niedrogi (200-300zł za obiektyw to raczej mało). Nie jestem profesjonalistą, ale w moim przekonaniu na początek, do nauki, powinien w zupełności wystarczyć.

Trochę więcej na temat obiektywów kitowych przeczytasz też tutaj:


Wpis ten jest częścią serii #kazdegodnia.Subskrybuj:

%d bloggers like this: