Blog o biznesie, strategii i transformacji cyfrowej

O mnie

Karol Zielinski

Gdzieś koło 6 rano słyszę budzik dzwoniący w moim telefonie. O tej ciężkiej jak dla mnie godzinie, rozpoczynam swój dzień. O tej godzinie czytam, piszę lub pracuję. Czasem też ćwiczę albo medytuję. O tej godzinie mam ciszę i spokój, więc mogę skupić się na tym, co dla mnie w tym momencie ważne.

O czym jest ten blog?

Piszę tutaj o tym, co mnie interesuje. O biznesie, często o biznesie w Internecie. O startupach, content marketingu i budowaniu firm. O rekrutacjach, prowadzeniu zespołów i tworzeniu miejsc pracy. Dobrych miejsc pracy. Dobrych dla nas wszystkich.

Dużo też na inne tematy. Choćby takich jak: strategia biznesowa, change management (zarządzanie zmianą), transformacja cyfrowa, czy leadership (przywództwo lub też przywództwo strategiczne).

Kim jestem?

Nazywam się Karol Zielinski. W biznesie od kilkunastu lat. Jestem przedsiębiorcą, managerem. Entuzjastą nowych technologii. Założycielem lub współzałożycielem kilku firm i twórcą licznych projektów dookoła biznesowych w sieci. Na co dzień sam buduję i inwestuję w biznesy, zarządzam w PayLane i Deor.

Inne projekty, w które się w jakiś sposób angażuję?

Jest tego sporo. Choćby np.:
http://paylane.pl (grupa Polskie ePłatności)
http://paylane.com (grupa Polskie ePłatności)
https://futurebusiness.institute
https://stipl.pl
https://payto.app
https://deor.pl

http://develway.pl (sprzedane.)
http://tspot.pl (sprzedane.)
https://530.ventures (wstrzymane.)
Fundacja Ene Due (i akcja #dladzieciakow) (zamknięte.)

A może chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Skontaktuj się ze mną lub zapisz się do newslettera.

Wizytówka, czyli intra, którymi często się posługuję

Krótko o mnie

Karol Zielinski – przedsiębiorca, manager. Specjalista od biznesu. CEO PayLane. Founder i CEO Deor.

Trochę więcej – bardziej oficjalnie

Związany z PayLane Sp. z o.o. od 2010 roku. Prezes zarządu nieprzerwanie od 2012 roku. Wcześniej w PayLane pełnił funkcję project managera i od 2011 r dyrektora zarządzającego. W roku 2018 doprowadził do pozyskania inwestora strategicznego dla spółki i sprzedaży 100% udziałów do CRE Polskie ePłatności SA. W roku 2020 brał udział w największej transakcji M&A w historii rynku płatniczego w Polsce – w sprzedaży grupy kapitałowej Polskie ePłatności do duńskiej grupy Nets.

Pomysłodawca i założyciel Deora. Uczestniczy też w rozwijaniu innych projektów biznesowych oraz wspomaga przedsiębiorców w ich drodze na szczyt.

W międzyczasie fundator i prezes fundacji Ene Due oraz pomysłodawca akcji #dladzieciakow.

Wcześniej dwukrotnie prowadził własną działalność gospodarczą. Wspomagał też fundusze VC w rozwijaniu startupów z ich portfeli inwestycyjnych.

Rozpoczynał karierę zawodową jako programista, współpracując z kilkoma dużymi firmami z sektora IT.

Absolwent informatyki na Politechnice Gdańskiej oraz studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni. W 2021 r ukończy studia International Executive MBA, organizowane przez Gdańską Fundację Kształcenia Managerów we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim i Rotterdam School of Management.

Ekspert i prelegent na polskich i międzynarodowych konferencjach dotyczących prowadzenia biznesu w Internecie. Mentor w akceleratorach startupowych, wspomaga polskie fundusze VC w zakresie budowy ich portfeli inwestycyjnych. Zasiadał w jury różnego rodzaju konkursów dla startupowców.

Trochę więcej – mniej oficjalnie

Karol Zielinski – przedsiębiorca i manager. CEO PayLane, pomysłodawca i founder Deor. Edukuje o biznesie na KarolZielinski.com. Fascynat nowych mediów, fan content marketingu. Specjalista od biznesu w Internecie. Znaleźć go też można na FacebookuTwitterze i Instagramie.

I jeszcze więcej – mniej oficjalnie

Karol Zielinski – przedsiębiorca i manager. CEO PayLane, pomysłodawca i founder Deor. Edukuje o biznesie na KarolZielinski.com. Fascynat nowych mediów, fan content marketingu. Specjalista od biznesu w Internecie. Absolwent informatyki na Politechnice Gdańskiej. Współpracował i współpracuje z ludźmi prowadzącymi małe firmy, jak i z dużymi korporacjami. Aktywnie doradza startupom. Mentoruje w konkursach startupowych. Współpracuje z polskimi funduszami VC w zakresie ich portfeli inwestycyjnych. Znaleźć go też można na FacebookuTwitterze i Instagramie.

Wersja alternatywna

Doświadczony manager i przedsiębiorca. Człowiek czynu zorientowany na ludzi, z technicznym doświadczeniem. CEO w PayLane, pomysłodawca i founder Deor.

Lider z jasną i klarowaną wizją, skupiony przede wszystkim na rozwiązywaniu problemów, budowaniu szybko rosnących usług i firm, transformacjach biznesowych i zarządzaniu zmianą.

Aktywny w środowisku startupowym/technologicznym/VC w różnych częściach Polski.

Wielki fan transparentności i różnorodności w biznesie. Jak również wszelkich innowacji i nowych technologii.

In English

Short version

Experienced executive, people-oriented leader, doer, entrepreneur. CEO at PayLane, founder at Deor.

Long version

Experienced executive, entrepreneur, founder. People-oriented doer with tech background. CEO at PayLane, founder at Deor.

A leader with clear strategic vision, focused especially on problem-solving, building fast-growing products and companies, business transformations and change management.

Active in the startup/technology/VC/leadership development communities around Poland.

A big believer in workplace transparency, diversity, and equality.

Zdjęcia

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Subskrybuj: