Blog o biznesie, strategii i transformacji cyfrowej

O mnie

Karol Zielinski

Gdzieś koło 6 rano słyszę budzik dzwoniący w moim telefonie. O tej ciężkiej jak dla mnie godzinie, rozpoczynam swój dzień. O tej godzinie czytam, piszę lub pracuję. Czasem też ćwiczę albo medytuję. O tej godzinie mam ciszę i spokój, więc mogę skupić się na tym, co dla mnie w tym momencie ważne.

O czym jest ten blog?

Piszę tutaj o tym, co mnie interesuje. O biznesie, często o biznesie w Internecie. O startupach, content marketingu i budowaniu firm. O zarządzaniu, rekrutacjach, prowadzeniu zespołów i tworzeniu miejsc pracy. Dobrych miejsc pracy. Dobrych dla nas wszystkich.

Dużo też na inne tematy. Choćby takich jak: strategia biznesowa, change management (zarządzanie zmianą), transformacja cyfrowa, czy leadership (przywództwo lub też przywództwo strategiczne).

Kim jestem?

Nazywam się Karol Zielinski. W biznesie od kilkunastu lat. Jestem przedsiębiorcą, managerem. Entuzjastą nowych technologii. Założycielem lub współzałożycielem kilku firm i twórcą licznych projektów dookoła biznesowych w sieci. Na co dzień sam buduję biznesy, inwestuję lub jako c-level manager wspomagam firmy stworzone przez innych świetnych ludzi. Obecnie operacyjnie zaangażowany przede wszystkim jako COO w Fudo Security oraz CEO w Deor i Stipl.

Inne projekty, które współtworzyłem lub dalej tworzę?

Jest tego sporo. Choćby np.:
https://deor.pl
https://stipl.pl
https://payto.app
https://travicon.pl
https://czarnasiekiera.pl

http://paylane.pl (sprzedane do Polskie ePłatności, następnie cała grupa kapitałowa sprzedana do Nets Group.)
http://develway.pl (sprzedane.)
http://tspot.pl (sprzedane.)
https://530.ventures (wstrzymane.)
Fundacja Ene Due (i akcja #dladzieciakow) (zamknięte.)

A może chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Skontaktuj się ze mną lub zapisz się do newslettera.

Wizytówka, czyli intra, którymi często się posługuję

Krótko o mnie

Karol Zielinski – przedsiębiorca, manager. Specjalista od biznesu. COO Fudo Security. Founder, CEO Deor i Stipl.

Trochę więcej – bardziej oficjalnie

Chief Operating Officer w Fudo Security – polsko-amerykańskiej firmie z branży cybersecurity. Prezes zarządu w spółce Deor, działającej w branży PetTech oraz Stipl, szybko rozwijającego się polskiego sklepu ecommerce.

Wcześniej związany z branżą FinTech, głównie poprzez PayLane Sp. z o.o. Prezes zarządu nieprzerwanie od 2012 do 2021 roku. Wcześniej w PayLane pełnił funkcję project managera i od 2011 r dyrektora zarządzającego. W roku 2018 doprowadził do pozyskania inwestora strategicznego dla spółki i sprzedaży 100% udziałów do CRE Polskie ePłatności SA. W roku 2020 brał udział w największej transakcji M&A w historii rynku płatniczego w Polsce – w sprzedaży grupy kapitałowej Polskie ePłatności do duńskiej grupy Nets.

Uczestniczy też w rozwijaniu innych projektów biznesowych oraz wspomaga przedsiębiorców w ich drodze na szczyt. Czynnie zaangażowany w świat funduszy VC, gdzie stara się pomagać w doborze spółek portfelowych oraz zarządzaniu portfelem inwestycyjnym.

W międzyczasie fundator i prezes fundacji Ene Due oraz pomysłodawca akcji #dladzieciakow.

Rozpoczynał karierę zawodową jako programista, współpracując z kilkoma dużymi firmami z sektora IT.

Absolwent International Executive MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Managerów, Uniwersytecie Gdańskim i Rotterdam School of Management. Absolwent informatyki na Politechnice Gdańskiej oraz studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.

Ekspert i panelista na polskich i międzynarodowych konferencjach dotyczących prowadzenia biznesu, głównie biznesu technologicznego. Mentor w akceleratorach startupowych, zasiada w jury różnego rodzaju konkursów dla startupowców.

Trochę więcej – mniej oficjalnie

Karol Zielinski – przedsiębiorca i manager. COO Fudo Security, CEO Deor i Stipl. Wcześniej wieloletni prezes PayLane. Edukuje o biznesie i zarządzaniu na KarolZielinski.com. Fascynat nowych mediów, fan content marketingu. Specjalista od biznesów technologicznych. Znaleźć go też można na FacebookuTwitterze i Instagramie.

I jeszcze więcej – mniej oficjalnie

Karol Zielinski – przedsiębiorca i manager. COO Fudo Security, CEO Deor i Stipl. Wcześniej wieloletni prezes PayLane. Fascynat nowych mediów, fan content marketingu. Specjalista od biznesów technologicznych. Absolwent International Executive MBA w GFKM, Uniwersytecie Gdańskim i Rotterdam School of Management. Absolwent informatyki na Politechnice Gdańskiej. Aktywnie doradza startupom, jak i dużym korporacjom. Mentoruje w konkursach startupowych. Współpracuje z polskimi funduszami VC w zakresie ich portfeli inwestycyjnych. Znaleźć go też można na FacebookuTwitterze i Instagramie.

Wersja alternatywna

Doświadczony manager i przedsiębiorca. Człowiek czynu zorientowany na ludzi, z technicznym doświadczeniem. COO Fudo Security, CEO Deor i Stipl. Wcześniej wieloletni prezes PayLane.

Lider z jasną i klarowaną wizją, skupiony przede wszystkim na rozwiązywaniu problemów, budowaniu szybko rosnących produktów i firm, transformacjach biznesowych i zarządzaniu zmianą.

Aktywny w środowisku startupowym/technologicznym/VC w różnych częściach Polski.

Wielki fan transparentności i różnorodności w biznesie. Jak również wszelkich innowacji i nowych technologii.

In English

Short version

Experienced executive, people-oriented leader, doer, entrepreneur. COO at Fudo Security, CEO Deor and Stipl. Previously CEO at PayLane (acquired by Polskie ePlatnosci and later on Nets Group).

Long version

Experienced executive, entrepreneur, founder. People-oriented doer with tech background. COO at Fudo Security, CEO Deor and Stipl. Previously CEO at PayLane (acquired by Polskie ePlatnosci and later on Nets Group).

A leader with clear strategic vision, focused especially on problem-solving, building fast-growing products and companies, business transformations and change management.

Active in the startup/technology/VC/leadership development communities around Poland.

A big believer in workplace transparency, diversity, and equality.

Zdjęcia

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Subskrybuj: