Zastanawialiście się kiedyś nad tym dlaczego Batman w żadnym filmie nie sika? Moja dzisiejsza rozmówczyni się nad tym zastanawiała. I to całkiem na poważnie.

Słuchaj podcast - Karol Zielinski. The Show.

Janina Daily, bo z nią to właśnie miałem tę ogromną przyjemność porozmawiać, jest osobą, którą nie sposób opisać w prosty sposób. A już na pewno ciężko by mi było ją opisać jakimiś standardowymi zwrotami. Powiedziałbym, że jest blogerką. Albo wykładowcą akademickim. Ale na to jest po prostu zbyt nietuzinkowa, zbyt oryginalna… zbyt abstrakcyjna.

Pozwolę więc sobie posłużyć się jej własnymi słowami:

Jestem jak Bronisław Malinowski, tylko ładniejsza. Czaję się na rzeczywistość jak wąż w pomidorach, a następnie opisuję ją znienacka. Najwięcej czasu w życiu zajmuje mi czułe pielęgnowanie grządek sarkazmu i rabatek ironii, a także unikanie sportu, bo ja uważam, że człowiek powinien biegać tylko wtedy, kiedy ktoś go goni.

Ja ze swojej strony dodam, że Janina jest gospodarzem bloga, którego sama nazywa Najmilszą stroną internetu oraz jedynym człowiekiem, którego mam na Facebooku, a który jak opublikuje tam tekst o długości ponad 3-4 zdań, to go przeczytam do końca. Bo wiem, że jak Janina coś tam wrzuci, to będzie to dobre. Naprawdę dobre.


Janina opowiada w tym odcinku o wielu rzeczach. Rozmawiamy na takie tematy jak chociażby:

 • prywatność w Internecie oraz prywatność w kontekście bycia znanym blogerem
 • czy Janina Daily ma korektora
 • jak wygląda proces twórczy Janiny
 • czy ma jakiś harmonogram publikacji
 • czym jest Drużyna Janina – #druzynajanina
 • jak wiele w publikowanych przez Janinę historiach jest prawdy, a ile to fikcja
 • fan page a blog; dłuższe formy na Facebooku, zasięgi
 • dlaczego Batman nie sika
 • dlaczego nie ma niebieskich warzyw
 • o co chodzi z tymi fokami
 • czy Janina ma hejterów? gazeta.pl i akcja ze Szlachetną Paczą
 • banowanie i usuwanie komentarzy
 • skąd się bierze zjawisko hejtu w Internecie
 • jakie są plany Janiny
 • książka?
 • a może standupy?

Jest dużo i jest ciekawie

Dodatkowo też parę miejsc, do których warto zajrzeć:

No dobra, zacytuję jeszcze jeden kawałek z sekcji O mnie z bloga Janiny. No nic nie poradzę, że tak mi się podoba…

W życiu Janina popełniła wiele błędów. Jednym z nich było wsadzenie kiedyś jajka do mikrofalówki, drugim – wybrany przez Janinę kierunek studiów, którego celem było zapoznanie studentów z wiedzą tak przestarzałą, nieadekwatną i zbędną, że nic tylko się upić. Studia Janiny to nie były wakacje na mazurach. Był to trwający pięć lat melanż ostateczny, moralna degrengolada, alkoholowa chłosta, która skończyła się dla wszystkich jej uczestników tytułem magistra. Życie na studiach zdarzyło się już kilka dobrych lat temu, ale Janina wciąż myśli o tych czasach z rozrzewnieniem. Odwrotnie niż jej wątroba.

Nie przedłużając jednak więcej, zapraszam serdecznie do wysłuchania rozmowy!

Zasubskrybuj podcast w Apple Podcasts (tutaj masz też wersję na Androida, podcast na Stitcherze oraz RSS) i wysłuchaj nie tylko tego odcinka, ale też i wszystkich innych. Nie zawiedziesz się. Serio.

Słuchaj podcast - Karol Zielinski. The Show.


Jeśli podoba Ci się podcast, to będę Ci naprawdę ogromnie wdzięczny, jeśli poświęcisz chwilę i zostawisz swoją ocenę oraz krótką recenzję w Apple Podcasts (lub w dowolnym innym katalogu podcastów, z którego korzystasz). Twój głos sprawi, że mój podcast trafi do znacznie większego grona słuchaczy. Będę Ci za to bardzo, ale to bardzo wdzięczny.

>> Oceń podcast Karol Zielinski. The Show <<


A jeśli z jakiegoś powodu tego odcinka podcastu wysłuchać nie możesz – tutaj jest też ten odcinek na SoundCloud.

A tu możesz po prostu wcisnąć play i wysłuchać całości rozmowy:


Zobacz wszystkie odcinki podcastu.

Oraz zapisz się do newslettera.

Podziel się tym artykułem ze znajomymi:

newsletter zielinski

Na co dzień edukujemy i pomagamy

Zapisz się do listy mailingowej i bądź członkiem społeczności ponad 1000+ subskrybentów zainteresowanych tematami FinTech i marketplace.

Nie wysyłamy niechcianych treści. Zawsze też możesz się szybko i bezpiecznie z listy wypisać.

4 komentarze

 1. Anna 8 czerwca, 2017 at 4:53 pm

  Włączyłem ten podkast i głos Janiny to było tak, jakby sam anioł zstąpił na ziemię i grał walc Cis-Moll Chopina na harfie, co struny miała z jedwabnych nici plecionych przez łabędzie, i to było takie piękne, że aż liście spadające z drzew zatrzymały się w połowie drogi, a wszystkie delfiny świata wyskoczyły z wody i ułożyły się w kształt ogromnego serca, a gdzieś tam narodziły się małe labradory*

  *pleć się nie zgadza, ale Janina kazała kopiować, więc nic nie zmieniałam

 2. Weronika 8 czerwca, 2017 at 5:12 pm

  Włączyłem ten podkast i głos Janiny to było tak, jakby sam anioł zstąpił na ziemię i grał walc Cis-Moll Chopina na harfie, co struny miała z jedwabnych nici plecionych przez łabędzie, i to było takie piękne, że aż liście spadające z drzew zatrzymały się w połowie drogi, a wszystkie delfiny świata wyskoczyły z wody i ułożyły się w kształt ogromnego serca, a gdzieś tam narodziły się małe labradory

 3. Magda 9 czerwca, 2017 at 12:16 am

  Włączyłem ten podkast i głos Janiny to było tak, jakby sam anioł zstąpił na ziemię i grał walc Cis-Moll Chopina na harfie, co struny miała z jedwabnych nici plecionych przez łabędzie, i to było takie piękne, że aż liście spadające z drzew zatrzymały się w połowie drogi, a wszystkie delfiny świata wyskoczyły z wody i ułożyły się w kształt ogromnego serca, a gdzieś tam narodziły się małe labradory

 4. Monika 9 czerwca, 2017 at 11:23 am

  Włączyłam ten podkast i głos Janiny to było tak, jakby sam anioł zstąpił na ziemię i grał walc Cis-Moll Chopina na harfie, co struny miała z jedwabnych nici plecionych przez łabędzie, i to było takie piękne, że aż liście spadające z drzew zatrzymały się w połowie drogi, a wszystkie delfiny świata wyskoczyły z wody i ułożyły się w kształt ogromnego serca, a gdzieś tam narodziły się małe labradory :D

Comments are closed.

Strategia

Go-to-market strategy, strategie biznesowe, IT, marketingowe, płatnościowe

Strategia w FinTech

Strategia w marketplace

Marketing

Od strategii, po wdrożenie. Działania digital marketingowe dedykowane branży FinTech i marketplace.

FinTech marketing

Marketplace marketing

Regulacje

Consulting, doradztwo i wdrożenie. Od krajowych i międzynarodowych regulacji, po standardy i zalecenia branżowe.

Regulacje w FinTech

Regulacje w marketplace

Software development

Od prostych narzędzi, po ogromne rozproszone systemy transakcyjne. Projektowanie, wytwarzanie, wdrożenie.

FinTech software development

Marketplace software development