Akcja #dladzieciakow

Akcja #dladzieciakow to inicjatywa, którą miałem przyjemność organizować przez ostatnie trzy lata. Miałem, bowiem w tym roku kolejna edycja już się nie odbędzie.

Akcja #dladzieciakow pierwszy raz organizowana była w roku 2014. Pomysł był prosty: znaleźć domy dziecka z różnych części Polski, które chciałyby przyjąć od nas prezenty dla dzieciaków w nich zamieszkujących, po czym zebrać pieniądze, te prezenty zakupić i dostarczyć do wszystkich zainteresowanych.

O całej historii akcji miałem okazję już pisać kilkukrotnie. Choćby tu i tu.

Odzew, reakcje ludzi, chęć pomocy zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. W ciągu tych trzech lat udało nam się zaangażować kilka tysięcy osób i firm, które wspierały akcję. Zebraliśmy łącznie ponad 70 tysięcy złotych. Za zebrane pieniądze kupiliśmy prezenty. Wszystkie te prezenty dostarczyliśmy zaś do obdarowywanych dzieciaków. Wspólnie sprawiliśmy, że u kilkuset dzieciaków z całej Polski pojawił się uśmiech na twarzy.

W tym roku już jednak akcja nie będzie kontynuowana.

A to z uwagi na jedną rzecz.

Czas

Mimo, iż przez wszystkie te trzy lata wspierało mnie wiele wspaniałych osób, prawda jest taka, że za większość rzeczy związanych z organizacją akcji odpowiedzialny byłem ja. Zorganizowanie takiej akcji wymagało ode mnie minimum 4 miesięcy pracy, codziennie, 7 dni w tygodniu. Tworzenie strony, rozmowy z domami dziecka, szukanie i nakłanianie do współpracy potencjalnych chętnych, marketing, media, późniejsze rozliczenia, zakup prezentów, cała logistyka… dużo tego wszystkiego było. I wszystko to wymagało mnóstwa czasu.

Czasu, którego niestety – z uwagi na inne zobowiązania – w tym roku już nie mam.

Stąd też podjąłem tę niełatwą decyzję o zlikwidowaniu fundacji Ene Due (KRS: 0000583077, fundacja została postawiona w stan likwidacji zgodnie z uchwałą z dnia 18.05.2017 r) i zrezygnowaniu z organizowania kolejnej edycji akcji #dladzieciakow.

Dziękuję

Nie sposób byłoby wymienić wszystkich, którzy pomogli mi sprawić, by akcja ta doszła do skutku. Nie sposób byłoby podziękować każdemu z osobna. Pragnę więc wszystkim, każdemu, naprawdę każdemu, kto tylko przyczynił się do tego naszego wspólnego sukcesu powiedzieć: DZIĘKUJE! Jesteście Wielcy. Wielcy przez duże „W”!

Dziękuję w imieniu domów dziecka, w imieniu tych wszystkich dzieciaków, którym pomogliście, w imieniu moim własnym. Wspólnie możemy góry przenosić. Udowadnialiście to na każdym kroku.

Dziękuję i – miejmy nadzieję – do zobaczenia przy kolejnej wspólnej akcji. Bo dobra nigdy za wiele :)

Podziel się tym artykułem ze znajomymi:

newsletter zielinski

Na co dzień edukujemy i pomagamy

Zapisz się do listy mailingowej i bądź członkiem społeczności ponad 1000+ subskrybentów zainteresowanych tematami FinTech i marketplace.

Nie wysyłamy niechcianych treści. Zawsze też możesz się szybko i bezpiecznie z listy wypisać.

One Comment

  1. Przemo 23 sierpnia, 2017 at 3:45 pm

    Dzięki za to, że dzięki Tobie mogłem wziąć udział w takiej akcji. Trzymaj się i powodzenia w kolejnych projektach!

Comments are closed.

Strategia

Go-to-market strategy, strategie biznesowe, IT, marketingowe, płatnościowe

Strategia w FinTech

Strategia w marketplace

Marketing

Od strategii, po wdrożenie. Działania digital marketingowe dedykowane branży FinTech i marketplace.

FinTech marketing

Marketplace marketing

Regulacje

Consulting, doradztwo i wdrożenie. Od krajowych i międzynarodowych regulacji, po standardy i zalecenia branżowe.

Regulacje w FinTech

Regulacje w marketplace

Software development

Od prostych narzędzi, po ogromne rozproszone systemy transakcyjne. Projektowanie, wytwarzanie, wdrożenie.

FinTech software development

Marketplace software development